×
Tento web používa súbory cookies, pokračovaním súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac informácií

Kvalitná úprava okuliarových šošoviek

Posted by akos 26.07.2016 0 Comment(s)

Úprava okuliarových šošoviek

Kvalita šošoviek u Opti24

Vďaka povrchovej úprave šošovky sa dá dosiahnuť vyšší komfort pri nosení okuliarov. Na rozdiel od ostatných optík si Opti24 neúčtuje príplatky za povrchovú úpravu! Maximálny vizuálny komfort za bezkonkurenčnú cenu ! My Vám ponúkame okuliare so stenčenými a tvrdenými sklami, úpravou proti poškriabaniu, antireflex, UV 400 filter, sklá s hydrofóbnym povrchom, teflonovú úpravu, farebnú úpravu šošovky ako aj puzdro a čistiacu utierku z microfiber vlákna za cenu už od 39,90 € a pri okuliaroch s progresívnymi šošovkami od 149,90 Eur!

Vysoký vizuálny komfort za nízku cenu

U Opti24 obdržíte plastové šošovky s extra povrchovými úpravami. Super antireflex, UV filter, hydrofóbnu ochranu šošovky, extra tvrdené šošovky a na vyžiadanie aj stále sfarbenie je vždy zahrnuté v cene:

Pri jednoohniskových okuliaroch od 39,90 €
Pri multifokálnych okuliaroch od 149,90 €

Na rozdiel od ostatných optík u Opti24 bez akýchkoľvek ďalších príplatkov!

Povrchové úpravy bez príplatku:

Antireflex

Antireflex Vám ponúka mnoho výhod. Antireflexná vrstva zabraňuje zrkadleniu na povrchu okuliarových šošoviek, čím umožňuje ostrejšie videnie bez väčšej námahy Vašich očí. Výhody antireflexu oceníte predovšetkým pri večernom šoférovaní, pri práci s počítačom ako i pri bežnom nosení. Pri šošovkách, ktoré nemajú takúto povrchovú úpravu, sa odrazy z monitoru pridajú k odrazom zo skiel okuliarov, a tým znižujú kontrast. Vyššia priepustnosť viditeľného svetla oproti bežnej šošovke je ďalšou výhodou antireflexu. Vaše sklá budú priehľadnejšie a Vy budete vnímať svet okolo vás kontrastnejšie.

Pri vyšších dioptriách bude sklo okuliarov vďaka antireflenej vrstve pôsobiť opticky tenšie.

Pri slnečných okuliaroch s farebnou úpravou šošovky sú odlesky okolia obzvlášť nepríjemné. Antireflexná vrstva znižuje rušivé odlesky a zvyšuje vizuálny komfort.

Antireflexnú vrstvu ocenia aj ľudia vo Vašom okolí, nakoľko pri komunikácii s Vami ich nebude oslepovať odraz z Vašich okuliarov a Vaše oči budú viditeľné.

Ochrana proti poškriabaniu (HardCoating)

Vrstva HardCoating robí šošovky odolnejšími voči poškriabaniu a vzniku šmúh, a tým predlžuje životnosť okuliarov. Vďaka nej ostanú Vaše sklá aj pri každodennom čistení dlhodobo chránené pred jemnými škrabancami.

UV ochrana

UV žiarenie je škodlivé nielen pre pokožku, ale i pre oči. Môže spôsobiť nezvratné poškodenie zraku, ktoré sa vekom znásobuje. Práve preto sú všetky naše okuliare vybavené najvyššou UV 400 ochranou. Vďaka vysokej ochrane je sietnica oka chránená pred nebezpečným UV žiarením aj keď je zamračené. Mnohé okuliare z našej ponuky si môžete objednať aj ako slnečné okuliare!

Hydrofóbna úprava šošovky (LotusEffect) a Clean Coating –antistatická vrstva

Už žiadne odtlačky prstov a kvapky vody na Vašich okuliaroch! Tento povrch zabezpečuje odolnosť šošovky voči nahromadenej vlhkosti a obmedzuje zachytávanie nečistôt a prachu na nej.

Farebná úprava šošoviek

Sfarbenie okuliarových šošoviek

Vyskúšajte farebné šošovky nielen v klasických slnečných okuliaroch. Farebná úprava šošovky zvyšuje kontrast a dodáva úplne nový vzhľad.
Opti24 Vám ponúka Vaše vysnívané okuliare aj s farebnou úpravou šošovky. Sfarbenie ponúkame v 7 rôznych tónoch - hnedá, šedá, modrá, vojenská zelená, ružová, žltá a zelená a v 5 rôznych odtieňoch od veľmi jemného až po veľmi silný.

Vďaka nášmu virtuálnemu zrkadlu si môžete Vami zvolené okuliare vyskúšať so šošovkami vo všetkých farebných prevedeniach.
V prípade, že okuliare plánujete nosiť ako slnečné, Vám odporúčame vybrať si z farebných odtieňov hnedá, šedá alebo zelená, a to v najtmavšom tóne.

Výhody plastových šošoviek

Plastové šošovky

Dioptrické šošovky môžeme podľa materiálu rozdeliť na sklenené a plastové. V dnešnej dobe sú najpoužívanejšie práve plastové šošovky. Oproti skleneným majú viacero výhod ako napríklad nižšia hmotnosť, možnosť väčšej tvarovateľnosti a odolnosť.
Všetky nami ponúkané okuliare majú plastové šošovky. Okrem hore uvedených výhod ich odporúčame aj preto, lebo sú veľmi tvrdé a prakticky rovnako odolné ako šošovky zo skla. To znamená, že sú odolné voči poškriabaniu, majú dlhú životnosť a sú tiež odolné voči UV žiareniu.