×
Tento web používa súbory cookies, pokračovaním súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac informácií

Okuliare podľa typu tváre

Posted by akos 25.07.2016 0 Comment(s)

Takto nájdete tie správne okuliare

Okuliare majú schopnosť odpútať pozornosť od malých nedostatkov na našej tvári, ale tiež ich aj vyzdvihnúť. Pri ich výbere teda nesmieme okrem vlastného vkusu zabúdať ani na tvar hlavy, ten ovplyvňuje najviac výber správneho rámu.
Keďže sa nie každé okuliare hodia pre každý typ tváre, ponúkame Vám pár rád. Hrubý rám okuliarov hranatú tvár rozširuje, okrúhle okuliare oválnu tvár ďalej zaobľujú. Výsledný efekt je z estetického hľadiska nepriaznivý.

Aký rám okuliarov sa Vám teda hodí? - Najprv si vyberte, aký typ tváre máte.

typ Opti24

Tip Ákosa:
  • Každému sa hodí iný typ okuliarov
  • Vyberte si také, ktoré sa páčia Vám
  • Voľba závisí od Vášho vkusu a štýlu
  • Mali by sa hodiť aj k typu Vašej tváre
  • Dôležité sú vhodne zvolené proporcie

Rozoznávame tieto typy tváre:

Hranatá tvár

okuliare pre hranatú tvár

V prípade, že máte hranatý tvar hlavy, odporúčame Vám okuliare oválneho alebo okrúhleho tvaru s úzkym rámom, alebo dokonca bezrámové okuliare.

OKULIARE HODIACE SA NA HRANATÚ TVÁR >>

Okrúhla tvár

okuliare pre okrúhly tvár

Ak máte okrúhlu tvár, vyberte si okuliare, ktoré Vám ju predĺžia a spravia ju oválnejšou. To sa dá dosiahnuť hlavne hranatými tvarmi.  

OKULIARE HODIACE SA NA OKRÚHLU TVÁR >>

Podlhovastá (oválna) tvár

okuliare pre oválnu tvár

K oválnej tvári sa hodia takmer všetky okuliare. Typy okuliarov si môžete meniť podľa toho, na čo chcete klásť dôraz a aký dojem plánujete zanechať.

OKULIARE HODIACE SA NA PODLHOVASTÚ TVÁR >>

Srdcová tvár

okuliare pre srdcovu tvár

Odporúčame zvoliť si také okuliare, ktoré čelo menej rozširujú a bradu ďalej opticky nezužujú. Správnym riešením je , ak si vyberiete oválny alebo okrúhly tvar skiel.  

OKULIARE HODIACE SA NA SRDCOVÚ TVÁR >>

Odporúčame Vám v pokoji si pozrieť obrázky a vybrať si, ktorý typ tváre sa najviac podobá Vašej. Oplatí sa byť k sebe úprimný a „neskrášľovať“ skutočnosť, len tak si môžete byť istý/á, že sa Vám podarí zvoliť tie najvhodnejšie okuliare. Iba tak si viete vybrať najideálnejšie okuliare a dosiahnuť najlepší vizuálny efekt, ak poznáte typ Vašej tváre. To, aký dojem chcete okuliarmi dosiahnuť, závisí iba od Vás, oplatí si však vopred premyslieť, ako by ste v nich chceli pôsobiť.