×

Multifokalne okuliare - ostré videnie na všetky vzdialenosti

Posted by akos 22.05.2017 0 Comment(s)

multifokálne sklá

Komu sa odporúčajú progresívne šošovky?

Po určitom veku už jednoohniskové okuliare (okuliare do diaľky alebo okuliare na čítanie) nestačia a neustále menenie a nasadzovanie tých vhodných okuliarov je dosť náročné a nepríjemné. Daný problém riešia multifokálne okuliare. Multifokálne šošovky sa v prvom rade odporúčajú pre tých, ktorí potrebujú viac okuliarov na rôzne vzdialenosti. Vďaka týmto šošovkám odpadá aj nepraktické striedanie okuliarov.

Multifokálne šošovky sú vhodné najmä pre užívateľov nad 40 rokov. Pre akomodačné problémy oko už nezaostruje predmety v bezprostrednej blízkosti. Príčinou je vyčerpanosť dvoch svalov, ktoré menia svoj tvar počas zaostrovania pri čítaní.

multifokálna šošovka

Ako fungujú multifkálne šošovky?

Multifokálne sklá sa skladajú z troch segmentov. Horná oblasť zaručuje ostré videnie vzdialených predmetov. Spodná oblasť zobrazuje blízke predmety. V strednej časti sa nachádza plynulý, pre oko príjemný prechod medzi diaľkou a čítaním. Hlavnou výhodou multifokálnych šošoviek je plynulý prechod medzi jednotlivými zónami, čo aj na výzor pôsobí oveľa estetickejšie.

Multifokálne sklá a okuliare u Opti24

U Opti24 dostanete kvalitné multifokálne sklá už za príplatok 110 €. Popri priaznivej cene sa nemusíte zriecť ani povrchových úprav ako super antireflex, hydrofóbny povrch či extra tvrdenie. Oproti mnohým komerčným šošovkám s progresívnou úpravou na prednej strane ponúka Opti24 multifokálne okuliare s progresívnu úpravu zadnej časti šošovky. Progresívny kanál vybrúsený na zadnej ploche šošovky zaisťuje mimoriadne široké zorné pole a kvalitný pohľad na všetky vzdialenosti.

multifokálna šošovka

 

  • Super - Antirefex
  • Extra tvrdenie
  • Hydrofóbny povrch
  • UV400 filter
  • Utierka
  • Puzdro

 

Adícia

Pojem adícia (ADD) sa používa v súvislosti s multifokálnymi šošovkami.(v pripadede, že máte záujem o jednoohniskové okuliare do diaľky / na čítanie) sa adícia nevypĺňa. ADD je prídavok, dioptrický rozdiel medzi diaľkou a čítaním, vyjadruje súhrn dioptrií. Táto hodnota je potrebná pri multifokálnych okuliaroch (progresívnych) na správne zabrúsenie jednotlivých segmentov pre videnie.

Na priloženom recepte je adícia: 1.75. Hodnota adície musí byť rovnaká pre obe oči.

multifokálne okuliare recept