Virtuálne zrkadlo

Pre zobrazenie aplikácie inštalujte/povoľte flash prehrávač vo Vašom prehliadači


Get Adobe Flash player

Multifokálne okuliare

multifokálne okuliare

 

Väčšina ľudí používa na zlepšenie svojho zraku jednoohniskové okuliare (okuliare do diaľky alebo na blízko). Veľmi dlhú dobu je táto forma korekcie postačujúca, ale od veku asi 40 rokov, zaostruje oko pre akomodačné problémy už pomalšie na predmety v bezprostrednej blízkosti. Príčinou je vyčerpanosť dvoch svalov, ktoré menia svoj tvar počas zaostrovania pri čítaní. Tento proces je úplne prirodzený a nesmie sa zamieňať s inými refrakčnými chybami. 

 

Okuliare s progresívnymi (multifokálnymi) šošovkami

 

Progresívna šošovka je taká šošovka, kde sa plynule mení dioptrická hodnota bez viditeľného prechodu pre pohodlné videnie na všetky vzdialenosti. Progresívne okuliarové šošovky zaručujú ostré videnie na všetky vzdialenosti od blízka až po diaľku, preto Vám postačia jedny okuliare na celodenné používanie. Nie je tu žiadna deliaca línia, šošovka je nenápadná. Aby bolo aj dlhodobé čítanie pre Vaše oči príjemné, odporúčame Vám zaobstarať si zvlášť okuliare na čítanie.

 

Kvalita nami ponúkaných multifokálnych skiel

 

Od svojho vzniku, v 60. rokoch sa kvalita skiel výrazne zlepšila. Používanie progresívnych (multifokálnych) šošoviek sa rýchlo rozšírilo a stále viac ľudí oceňuje ich výhody. Opti24 Vám ponúka okuliare s progresívnymi šošovkami zaručene prvotriednej kvality  za bezkonkurenčnú jednotnú cenu 159,90 € (+2,90 € poštovné).Táto lákavá cena taktiež zahŕňa množstvo extra úprav bez ďalších príplatkov! Opti24 za cenu159,90 € (2,90€ poštovné) ponúka:  

 

Vami zvolený rám z ponuky (titánový, plastový, kovový..)

progresívnu úpravu zadnej časti šošovky (index hoci aj do 1,74)

všetky povrchové úpravy šošovky, ako je antireflex, UV ochrana, hydrofóbny povrch ( LotusEffect), úpravu proti poškriabaniu (Hard Coating),

na vyžiadanie farebnú úpravu šošoviek .

 

Čo znamená progresívny kanál vybrúsený na zadnej ploche šošovky?

 

Oproti mnohým komerčným šošovkám s progresívnou úpravou na prednej strane Vám Opti24 ponúka multifokálne okuliare s progresívnu úpravu zadnej časti šošovky. Progresívny kanál vybrúsený na zadnej ploche šošovky zaisťuje mimoriadne široké zorné pole a kvalitný pohľad na všetky vzdialenosti.

 

Multifokálne sklá Opti24Multifokálne sklá sa skladajú z troch segmentov.

Horná oblasť zaručuje ostré videnie vzdialených predmetov.

Spodná oblasť zobrazuje blízke predmety a umožňuje pohodlne čítať.

V strednej časti sa nachádza plynulý,  pre oko príjemný prechod medzi diaľkou a čítaním

 

 

Čím sa líšia multifokálne (progresívne) šošovky od bifokálnych/trifokálnych šošoviek?

 

Na rozdiel od bifokálnych okuliarov, ktoré  majú do šošovky zabrúsenú  viditeľnú deliacu líniu, presne ohraničenú zónu  do blízka, a pokiaľ je to potrebné, ďalšiu zónu pre stredné vzdialenosti (trifokálne šošovky), majú multifokálne sklá plynulý prechod medzi  zornými poľami. Multifokálne sklá spomenutú deliacu líniu nemajú, vďaka čomu je pohľad plynulý, nosenie multifokálnych okuliarov  je oveľa pohodlnejšie a zároveň estetickejšie.  Multifokálne  sklá sú na pohľad rovnaké ako klasické jednoohniskové, prechodné zóny  v rámci skla registrujete len vy pri ich nosení. 

 

 

Komu sa odporúčajú progresívne šošovky?

 

 

Multifokálne šošovky sa v prvom rade odporúčajú pre tých, ktorí potrebujú viac okuliarov na rôzne vzdialenosti. Vďaka týmto šošovkám odpadá aj nepraktické striedanie okuliarov. Multifokálne šošovky sú vhodné najmä pre užívateľov v staršom veku (zvyčajne nad 40 rokov). Pre akomodačné problémy oko už nezaostruje predmety v bezprostrednej blízkosti. Príčinou je vyčerpanosť dvoch svalov, ktoré menia svoj tvar počas zaostrovania pri čítaní. Okuliare s multifokálnymi sklami nie sú totožné s pracovnými okuliarmi, keďže šošovky pracovných okuliarov, ktoré korigujú vzdialenosť medzi okom a pracovnou vzdialenosťou či čítaním, sa vyrábajú inou brúsiacou technikou. 

 

Aké sú výhody pri nosení okuliarov s progresívnymi šošovkami?

 

Postačia Vám jedny okuliare na  videnie do diaľky i na  blízko. Nemusíte si vymieňať  okuliare na čítanie za okuliare do diaľky. Ďalšou výhodou je tiež vzhľad. Nie je na nich badateľný žiaden predel alebo dielik na čítanie, a preto vyzerajú ako klasické jednoohniskové sklá.  Samozrejme, napriek tomu si môžete objednať aj dvoje okuliarov: jedny do diaľky a druhé na  blízko. V prípade ďalších otázok sa obráťte  na náš zákaznícky servis.

 

Na čo treba dávať pozor pri prvom nosení okuliarov s progresívnymi sklami?

 

Pri progresívnych šošovkách je viditeľnosť o niečo nižšia ako pri klasických jednoohniskových dioptrických okuliaroch. Preto je dôležité, aby sme sa pozerali cez vhodnú korekčnú zónu. Zo začiatku sa odporúča otočiť hlavu tým smerom, ktorým sa pozeráme a nepozerať sa iba kútikom oka.  Pri chodení po schodoch sa odporúča hlavu skloniť o trochu viac. Po uplynutí určitej doby si zvyknete na nové podmienky videnia.

 

Doba adaptácie

 

Na multifokálne okuliare si treba zvyknúť, lebo sú to troje okuliare v jednom, ktoré umožňujú pohodlné videnie počas celého dňa. Doba adaptácie na multifokálne okuliare je ovplyvnená viacerými faktormi (ak ide o Vaše prvé multifokálne okuliare bude pravdepodobne dlhšia ako keď ste už multifokály v minulosti mali, hodnotou adície, ...)a je od jedného dňa až po 3-6 týždňov. 

 

Čo znamená ADD?

 

Pojem adícia (ADD) sa používa v súvislosti s multifokálnymi šošovkami. ADD je prídavok, dioptrický rozdiel medzi diaľkou a čítaním, vyjadruje súhrn dioptrií. Táto hodnota je potrebná pri progresívnych (multifokálnych) šošovkách na správne zabrúsenie jednotlivých segmentov pre videnie.